Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Dybvandspool | Privat strand Adgang til strand |
| Aktiviteter Billard-/ poolborde Bordtennis | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Børnevenlig Tremmesenge/vugger Spillerum |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa er feriehus med en helårs- udendørspool beliggende i Campeche område i Florianópolis. På dette overnatningssted er der 1 værelser og 4 badeværelser.
Campeche-øen ligger 10 minutters kørsel derfra, og Estádio Aderbal Ramos da Silva ligger inden for afstand på 4 km. Dog Do Cuiabano findes 550 meter derfra.
Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa tilbyder en indkvartering inden for 15 minutter i bil fra Florianopolis lufthavn. Nærliggende aktiviteter omfatter bordtennis og billard.
- Lokale seværdigheder
- Mirante do Morro das Pedras3,3 km
- Vila Fátima3,3 km
- Parque Municipal da Lagoa do Peri3,6 km
- Lagoa Pequena4,8 km
- Assembleia de Deus3,5 km
- Igreja Batista2 km
- Lótus Decor2,6 km
- Placa Portal do Ribeirao2,3 km
- Lufthavne
- Florianopolis Lufthavn10 km
- Togstationer
- Main Bus Station12 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
- Vagtservice
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Dybvandspool
- Adgang til strand
- Strandparasoller
- Have
- Grillfaciliteter
- Billard-/ poolborde
- Bordtennis
Services
- Vaskeri
På værelset
- Klimaanlæg
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Patio
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
- Spillerum
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan jeg efterlade min bil under vores ophold i Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa?
Gæster på Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa kan parkere deres bil i en parkeringsplads. - ❓
Hvor langt ligger Florianopolis fra Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa?
Der er 5 km mellem Florianopolis og Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa?
Gæsterne vil kunne bo i Casa Grande Com Piscina No Campeche! Villa med deres kæledyr.